Nenechte se omezovat cenou za dopravu. Od této chvíle balíky na Slovensko od 5 EUR.
Cena celkem s DPH
0 Kč
Tibetské modlitební praporky, známé také jako „lungta“, mají původ v Himaláji, a jejich historie sahá až do předbuddhistického Tibetu. Nejsou pouze dekorativním prvkem, ale mají hluboký duchovní a tradiční význam, který hraje důležitou roli v buddhistické praxi. Praporky jsou potištěny posvátnými mantrami, modlitbami a symboly, které mají přinést štěstí, zdraví a ochranu.
Když vítr vane přes praporky, tyto modlitby a pozitivní záměry se šíří do prostoru kolem. Vítr tak rozptyluje požehnání a dobré přání pro všechny bytosti. Proto se praporky zavěšují s čistým úmyslem, aby vítr mohl jejich poselství šířit a naplňovat okolní svět dobrotou a soucitem.
Každá barva praporků má specifický význam a představuje jeden z pěti živlů:
Modrá symbolizuje nebe, Bílá představuje vzduch nebo vítr, Červená je symbolem ohně, Zelená odpovídá vodě, Žlutá představuje zemi.
Společně tyto barvy symbolizují harmonii mezi živly a přispívají k rovnováze přírody i ducha.
Tradičně se praporky zavěšují na místech, kde je může ovívat vítr – například na střechách, kopcích, mostech či stromech. Lze je zavěsit i uvnitř, kde jemný vánek nebo průvan může napomoci jejich šíření. Ideálními dny pro zavěšení praporků jsou pondělí, středa, čtvrtek, pátek a neděle, protože tyto dny jsou považovány za příznivé a nesoucí pozitivní energii.
Buddhisté věří, že zavěšením modlitebních praporků přinášejí štěstí a ochranu nejen sobě, ale i své rodině, přátelům a dokonce i nepřátelům.